Mutfak Felsefem
Mutfak Sırları
Home » » Pastirmali kuru fasulye

Pastirmali kuru fasulye

Written By Mutfakfelsefem on 2 Aralık 2013 Pazartesi | 08:09وَاِذَا سَاَلَكَ عِبَادٖى عَنّٖى فَاِنّٖى قَرٖيبٌ اُجٖيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ اِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجٖيبُوا لٖى وَلْيُؤْمِنُوا بٖى لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ�

(Resûlüm!) Kullarım sana beni soracak olurlarsa (bilsinler ki) ben, şüphesiz onlara çok yakınım. (İsterse gönlünden geçirsin.) Bana dua edenin duasına icâbet eder (kabul eder)im. O halde onlar da benim davetimi kabul ed(ip bana itaat et)sinler ve bana iman(da sebat) etsinler. Tâ ki bu sayede doğru yola (kurtuluşa) ulaşmış olsunlar.

Bakara Suresi | 186Pastirmali kuru fasulye 

Malzemeler:
2 subardagi kurufasülye
2 adet orta boy kurusogan 
2 adet yesil sivribiber
1 yemekkasigi domates salcasi
1 yemekkasigi bibersalcasi
tuz,karabiber, istege bagli az tuzot
100gr. pastirma

Yapilisi:
Kurufasulyeler aksam bol suya islatilir ve sismesi saglanir..  yada bir iki saat önce kaynar su ile islatilir ve üstü örtülür..
Düdüklü ye evvela yag konur kizinca ince ince dogranan sogan, konur biraz kavrulunca ince ince gogranan biber de eklenir ve salca da ilave edilir kavrulur.
Suyu dökülen fasulye de konur ve baharatalar da eklenerek; 5 subardagi su ya da et suyu eklenerek kapagi kapanir ve 30 dakika pisirilir. (düdüklüye bagli, yemeginizi takip edin cok piserse hamur olur..)
pisince pastirmalar da el ile koparilir ve bir tasim daha kaynatilir..

Üzerine bol pulbiber eklenerek servis yapilir..

Afiyet olsun
SHARE

About Mutfakfelsefem

0 yorum :

Yorum Gönderme

Detaydiamond Pırlantanın adresi


Detaydiamond Pırlantanın adresi

Fark DETAY'da gizlidir.